♦ За се осигури изкуствен път от земя към облак - така наречения възходящ лидер, активният мълниеприемник AIDITEC трябва да бъде инсталиран на мълниеносна мачта с височина, предвидена така, че мълниеприемникът да бъде на минимална височина от 2. 00 м. над най-високата точка на защитавания обект /сграда, съоръжение, и т.н./. Тук е много важно да се предвидят всички инсталирани съоръжения като антени, кули, конструкции и др.
♦ Мълниеносната мачта /Носеща мачта/ на активния мълниеприемник с изпреварващо действие AIDITEC е необходимо да бъде с минимална дебелина на стената 4.00мм, да бъде трайно подсигурена срещу корозия и да има благонадеждно укрепване, което да гарантира дългогодишна устойчивост при големи натоварвания от вятър или бури.
♦ За да се гарантира надеждното отвеждане на атмосферния разряд /електрически разряд на мълнията/, връзката между активния мълниеприемник AIDITEC и заземителната уредба /заземителна инсталация/ се осъществява чрез два токоотвода. Позволява се токоотводът да бъде един, само когато проекцията на хоризонталния токоотвод е 1/3 от вертикалния или по-малко. При надвишаване на това съотношение – задължително е токоотводите да бъдат два.
♦ Хоризонталните и вертикалните токооводи трябва да бъдат с минимално сечение 50 mm².
♦ За максимално надеждно и бързо освобождаване на електрическия заряд на мълнията, стойностите на заземителната инсталация /заземителна уредба/ по никакъв начин не бива да надвишават 10 ома. Заземителните колове /електроди/ и съедидинителните проводници трябва да бъдат с минимално сечение 90 mm2., ако са от поцинкована стомата.
♦ Връзката между мълниезащитата с изпреварващо действие и заземителната инсталация /отделностоящи заземителни огнища/ се реализира в ревизионна (контролна кутия), задължително с разглобяемо клемно съединение /клема за връзка шина-проводник или др./.